اگر به دنبال خرید نرم افزار اسکایپ برای بیزینس خود هستید تا بتوانید جلسات ویدئو کنفرانسی خود را برگزار کنید، 12 تا از قابلیت های اساسی و مهم نرم افزار اسکایپ فور بیزینس را بخوانید و برای داشتن اسکایپ بیزینس اقدام کنید

Skype For Business

 

نرم افزار ماکروسافت اسکایپ برای بیزینس Microsoft Skype for Business اولین محصول شرکت مایکروسافت است که بر مبنای نرم افزار محبوب اسکایپ طراحی شده است . این نرم افزار درواقع نسل جدید نرم افزار لینک محصول شرکت مایکروسافت هست .در این مقاله از این به بعد نرم افزار لینک با نام ، نرم افزار Microsoft Skype for Business  شناخته می شود. نرم افزار اسکایپ فور بیزینس برای ایجاد پایگاه‌های ویدئو کنفرانس‌های چند نفره کاربرد بسیاری دارد همچنین از این نرم افزار برای  برقراری تماس از طریق اینترنت، چت صوتی، تصویری و متنی استفاده می شود. که به مدیران شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند کنفرانس‌های خود را در هر گوشه جهان از طریق اینترنت دنبال کنند.این نرم افزار،نرم افزاری کارآمد و مفید برای ارتباط بین کاربران،کاربران داخل یک سازمان و یا سازمانهای مختلف محسوب می شود که توسط شرکت مایکروسافت ارایه شده است. همانطور که گفته شد در گذشته این نرم افزار با نام Lync شناخته می شد که در نوامبر سال ۲۰۱۴ با نام تجاری جدید اسکایگ فور بیزینس به بازار عرضه شد. با توجه به شرایط خاصی که در جهان به دلیل پاندمی Covid-2019 ایجاد گردید خیلی از سازمانها تصمیم گرفتند که سیستم دورکاری را به عنوان استراتژی برای فرآیند سازمانی خود در نظر گرفتند از این رو این سازمانها به سمت نرم افزارهای رو آوردند که بتواند چنین قابلیتی را به راحتی در اختیار آنها قرار دهد. یکی از سامانه هایی که این نیاز را برآورده می کند سامانه اسکایپ فور بیزینس می باشد. برای مثال در چنین شرایطی خبرنگار یک رسانه نه تنها برای برقراری یک کنفرانس خبری ارتباط خود را از طریق نرم افزار اسکایپ با کارشناسان حوزه های سیاسی اجتماعی و غیره برگذار می کند بلکه همین خبرنگار می تواند بجای حضور در دفتر رسانه از محل زندگی خود فقط با داشتن ارتباط تصویری با مخاطبین خود به صورت زنده در ارتباط باشد.

 

 

قابلیت های اساسی و مهم نرم افزار اسکایپ فور بیزینس

۱. برگزاری جلسات صوتی و تصویری به همراه اشتراک گذاری فایل‌ها

۲.امکان برقراری تماس از طریق اینترنت Voip و مکالمه متنی Instant Messaging

۳.امکان راه اندازی سرور میزبانی ویدئو کنفرانس

۴.امکان فعالیت گروهی بر روی Presentation های Microsoft PowerPoint

۵.امکان ویرایش یک فایل توسط افراد حاضر در کنفرانس به صورت آنی یا Real Time

۶.امکان مدیریت کنفرانس‌های در حال اجرا و تغییر وضعیت هر کدام

۷.همگام سازی کامل با Microsoft Exchange و Microsoft Outlook

۸.برقراری بالاترین امنیت رای کنفرانس‌های محرمانه

۹.پشتیبانی از پروتکل SIP

۱۰.رمزگذاری جلسات با پشتیبانی از تکنولوژی‌های TLS و SRTP

۱۱.امکان اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ و حتی نرم افزارهای نصب شده

۱۲.پشتیبانی کامل از سیستم عامل های تلفن های همراه مانند اندروید، آی او اس

 

سودمندی های نرم افزار سکایپ فور بیزینس :

یکی ازمهمترین دلایل محبوبیت و ارزش تجاری داشتن نرم افزار اسکایپ فور بیزینس قابلیت ارائه آن بر روی کلیه وسیله های الکترونیکی  اعم از کامپیوتر ، لپ تاپ و گوشی های موبایل با سیستم عامل های اندروید، آی او اس و ویندوز فون هست .  چنین چیزی نه تنها انعطاف پذیری ارتباطی را برای شما به ارمغان می آورد همچنین کمک  می کند در صورت استفاده از بستر اینترنت همیشه در دسترس باشید. استفاده از این نرم افزار به لحاظ اقتصادی هم برای شما به صرفه خواهد بود با توجه به اینکه با استفاده از آن می توانید داده هایی همچون صدا ، تصویر ، متن را مبادله کنید. نرم افزار اسکایپ فور بیزینس حالت ارتباطی یکپارچه و بدون پراکندگی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که این جز سودمندیهای این نرم افزار تلقی می گردد.

سرویس هایی که نرم افزار اسکایپ فور بیزینس ارایه می دهد شامل موارد زیر می شوند.

۱. برقراری ارتباط از طریق صوت و تصویر Audio&Video Communication

2. پیام فوری Instant Message

3. به اشتراک گزاری برنامه و تخته وایت برد App Sharing & Whiteboard

4. انتقال فایل File Transfer

5. اشتراک گزاری صفحه نمایش Desktop Sharing

6. قابلیت رای گیری Polling

7. قابلیت ارتباط تنها از طریق وبWeb Base Client

8. ضبط جلسات Recording

9. مانیتورینگ Monitoring

10. آرشیو کردن Archiving

11. ارتباط از طریق تلفن همراه Mobility

12. قابلیت ارتباط صوتی مبتنی بر آی پی Voip

 

پیام فوری : Instant Message

با به کارگیری از این قابلیت کاربران می توانند به صورت آنلاین با یکدیگر به صورت نفر به نفر یا به صورت چند نفره به گفتگوی نوشتاری پرداخته و همچنین با توجه به قابلیت Presence از وضعیت افراد مطلع شوند همچنین در رابطه با ارتباط های بین سازمانی می توان از ویژگی federation استفاده کرد که این امکان قابلیت ارتباط با سرویس های دیگرمانند google talk ، skype ،YahooMessenger  و Windows Live را فراهم می کند .

 

 

ارتباط  صوتی و تصویری :  Audio & Video communication

یکی از امکانات ارتباطی در اسکایپ فور بیزینس امکان تماس به صورت داخلی به داخلی و همچنین داخلی به خارج از مجموعه می باشد خوب همانطور که مشخص است شما با استفاده از یک هدفون و میکروفون و همچنین وب کم خواهید توانست با استفاده از این بستر به راحتی ارتباط صوتی و تصویری داخل سازمانی و یا خارج سازمانی برقرار کنید.

 

به اشتراک گزاری برنامه و تخته وایت برد : Application sharing & white board

از این قابلیت می توان به عنوان یک شبیه ساز کلاس آنلاین  استفاده کرد . بگونه ای که می توانید ابزارهایی را که فرضا برای یک آموزش احتیاج دارید را در اینجا داشته باشید و به سادگی هرآن چیزی که نیاز هست برای نوشتن در دسترس خواهید داشت می توانید  بر روی تخته وایت برد نظرات خود را بنویسید و همچنین اشکال مورد نیاز را ترسیم کنید که خود باعث جذابیت بیشتر می شود . حتی از این تخته وایت برد می توانید در یک جلسه کاری برای توضیحات و ترسیم یا نوشتن موضوع های مختلف استفاده کنید.

 

 

 

انتقال فایل : File transfer

امکان تبادل فایل های دلخواه خود با دیگران را فراهم می کند . در نظر بگیرید هنگام تماس با یکی از همکاران خود بدون اینکه بخواهید از flash  یا یک حافظه جانبی استفاده کنید و فرایند کپی کردن را داشته باشید از طریق اسکایپ فور بیزینس به راحتی انتقال فایل  صورت می گیرد .

 

اشتراک گزاری صفحه نمایش : Desktop Sharing

همانطور که از اسم آن مشخص است اشتراک گزاری صفحه نمایش شخصی یکی دیگر از قابلیتهای نرم افزار اسکایپ فور بیزینس می باشد که در آن کاربر صفحه خود را بعضا برای توضیح راجع به یک موضوع خاص و یا برای مثال نمایش یک ارایه پاورپوینت به اشتراک می گذارد.

 

 

قابلیت رای گیری : Polling

قابلیت رای گیری می تواند کارایی بسیار زیادی در پایان جلسه شما و در نتیجه گیری آن داشته باشد کاربر را قادر می سازدکه یک رای گیری را شروع و افراد حاضر در کنفرانس در این رای گیری شرکت کنند و نتایج را مشاهده نمایند. این قابلیت یک رای گیری آنلاین را شبیه سازی می کند.

 

 

 

قابلیت ارتباط تنها از طریق وب : Web Base client

تنها از طریق  وب  و بدون نیاز به راه اندازی نرم افزار شما می توانید ازکلیه امکانات اسکایپ فور بیزینس

استفاده نمایید . تنها کافیست با دریافت لینک ارتباطی از میزبان ارتباطی دلچسب با همکاران خود بر قرار کنید .