طراحی اپلیکیشن

خدمات طراحی اپلیکیشن تارنماگستر

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن موبایل Android و IOS مراحل طراحی اپلیکیشن تارنماگستر

طراحی اپلیکیشن موبایل Android  و IOS

تارنماگستر با بیش از یک دهه تجربه با  بکار گیری نیروهای متخصص در برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن اندروید و طراحی اپلیکیشن ios ، با رعایت کلیه اصول گرافیکی کاربر پسند ، بهره مندی از تیم گرافیک حرفه ای  مسلط به دانش UI  و UX ،  درک و آگاهی از سلیقه مخاطبان، آشنایی کامل با ابزراهای دیجیتال مارکتینگ  و شناخت قابلیت های فراوان تلفن های هوشمند،  اپلیکیشن مشتریان خود را مطابق با ساختار اصولی یک اپلیکیشن و در نظر گرفتن سلیقه و خواسته آنها طراحی و پیاده سازی می کند.

روال طراحی اپلیکیشن درتارنماگستر :

1: ارسال لیست نیازمندی RFP توسط کارفرما

2: ارائه پروپزال برای طراحی اپلیکیشن مد نظر کارفرما

3: عقد قرار داد طراحی و تولید اپلیکیشن

4: طراحی قالب گرافیکی اپلیکیشن

5: پیاده سازی قالب گرافیکی اپلیکیشن پس از تایید کارفرما

6: تحویل اپلیکیشن و آموزش

 

آشنایی با شرکت طراحی سایت واپلیکیشن تارنما گستر وتصمیم گیری برای شروع طراحی و تولید اپلیکیشن اندروید و اپلیکیشن ios

 

طراحی اپلیکیشن

 

مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن حرفه ای

 

1- مشخص کردن ایده قبل از شروع به طراحی اپلیکیشن اندروید و اپلیکیشن ios

قبل از هر اقدامی باید ویژگی و مزیت رقابتی کسب و کار اینترنتی خویش را نسبت به دیگر اپلیکیشن ها مشخص نمایید، هرچه مزایای رقابتی شما تاثیر گذارتر باشد رشد کسب و کار آنلاین شما سریعتر خواهد بود. در نظر داشته باشید که تجربه کاربری راحت، محبوبیت اپلیکیشن شما را بیشتر خواهد نمود. 

 

2- طرح و قالب ظاهری اپلیکیشن مبایل خود را مشخص کنید

صفحات اپ مبایل مد نظرتان را روی کاغد بیاورید که ذهنتان بداند دقیقا چه می خواهید اما برای اینکه طراحی اپلیکیشن خوب و اصولی باشد،  بهترین شرکت در زمینه طراحی اپلیکیشن را بیابید و طی قراری طراحی وایرفریم طرح را به آنها بسپارید.

برای گرقتن مشاوره با تیم تارنماگستر تماس بگیرید ما بی دریغانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 

3- طرح گرافیکی اولیه اپلیکیشن اندروید و ios

در این گام تیم طراحی تجربه کاربری و ظاهر گرافیکی اپلیکیشن موبایل یا همان تیم ui/ux طراحی اپلیکیشن اندروید و ios  آنلاین شما را بر عهده می گیرند.

در این مرحله ui  و ux کار شرکت تارنماگستر با استفاده از نرم افزارهای مرسوم گرفیکی نظیر اسکچاپ، فتوشاپ و ایلستریتور ظاهر اپلیکیشن مبایل ios  و اندروید مشتریان را طراحی می کنند.

 

4- پیاده سازی ظاهر اپلیکیشن مبایل

پس از پایان طراحی گرافیکی ظاهر اپلیکیشن موبایل به مرحله برنامه نویسی front اپلیکیشن مبایل اندروید و ios  می رسیم، در این مرحله با کدنویسی، تمپلیتی که توسط گرافیست زده شده توسط برنامه نویس حرفه ای شرکت تارنماگستر اجرا می گردد.

 

5- برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید و اپلیکیشن ios

در این گام با تو جه به اطلاعات و جزئیات اپلیکیشن و همچنین ظاهر گرافیکی اپ تیم برنامه نویس شرکت تارنماگستر که بدون شک جز بهترین برنامه نویس ها در بهترین شرکت طراحی وب سایت و اپلیکیشن هستند شروع به طراحی دیتا بیس نرم افزار میکند، و سپس برنامه نویسان اپلیکیشن اندروید و ios شروع به api نویسی می کنند تا ارتباط بین back end و front end  را از طریق api به وجود آورند.

 

6- پشتیبانی

پس از به پایان رسیدن مراحل طراحی، تولید و ساخت اپلیکیشن مبایل، وارد مرحله بعد یعنی تست نرم افزار بر اساس تعداد کاربر و شرایط مختلف می شود و پس از اتمام تمامی تست ها و رفع ایراد های احتمالی اپلیکیشن اندروید و اپلیکیشن آی او اس ، طی یک جلسه حضوری نحوه کار با اپلیکیشن های مبایل طراحی شده توسط تیم تارنماگستر به مشتری آموزش داده می شود.

 

 

 

مراحل سفارش دهی اپلیکیشن موبایل

بنا به یک دهه تجربه شرکت تارنماگستر در زمینه  طراحی وب سایت و اپلیکیشن مبایل و اجرای پروژه های بسیار دولتی و غیر دولتی، سه فاکتور که اغلب برای مشتریان محترم حائز اهمیت است:

 1. قیمت طراحی اپلیکیشن اندروید

2. هزینه طراحی اپلیکیشن ios

3. مدت زمان طراحی اپلیکیشن مبایل

برای پاسخ به قیمت طراحی اپلیکیشن مبایل و مدت زمان طراحی و تولید اپ نیاز به جلساتی برای بررسی و تحقیق می باشد.

 

پنج گامی که در زیر عنوان می شود به شرکت تارنماگستر در قیمت دهی دقیق به مشتری کمک میکند:

 

1- پروپزال برای سفارش طراحی اپلیکیشن موبایل

برای شروع یک فایل پروپزال توسط مشتری آماده می شود که در آن به ویژگی های ظاهری و حالت های تعاملی اپ، و مواردی از این جنس اشاره می شود.

 

2- جلسات فنی با شرکت طراحی اپ

پس از اولین جلسه حضوری شرکت تارنماگستر و مشتری، یک محدوده قیمت برای اپ موردنظر بیان می شود.

 

3- طراحی نمونه اولیه یا prototype

قالب گرافیکی و طراحی  ظاهر اپلیکیشن که در بالا هم به آن اشاره شد، اهمیت بسیاری دارد چرا که تمامی ویژگی های تعاملی  و ظاهر اپلیکیشن مبایل در prototype اپ نمایش داده می شود. در این مرحله مشتری قادر است تمامی نظرات خود را درباره همه موارد طراحی اپلیکیشن بصورت کامل عنوان کند.

 

4- بررسی زیرساخت های مورد نیاز

پس از تکمیل نمونه اولیه و آزمایش اپلیکیشن موبایل،شروع به بررسی زیر ساخت های مورد نیاز برای نحوه ایجاد اپلیکیشن پرداخته.در این قسمت تکنولوژی های مورد نیاز برای ساخت اپ انتخاب می شود.مانند ساخت پنل ادمین با laravel  و …

 

5- تعیین هزنیه و زمان - بررسی موضوعات قرار داد

پس از تعیین تکنولوژی و زیر ساخت مورد نیاز،شرکت نرم افزاری تارنماگستر برای کارفرما داکیومنتی را مبتنی بر هزینه،زمان و تکنولوژی و همچنین نحوه ساخت اپلیکیشن ارسال میکند و پس از آن راجب جزئیات قرار داد صحبت می کنیم.

 

طراحی و تولید اپلیکیشن متناسب با طراحی سایت

به تناسب وب سایتی که شما تصمیم به ساخت آن می گیرید، می توان همزمان با  طراحی سایت به طراحی و  تولید اپلیکیشن پرداخت. شما باید هدف خود را از طراحی وب سایت مشخص کنید، سپس با توجه به نوع نیاز و جنس کسب و کارتان یکی از انواع طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن را انتخاب کنید. به عنوان مثال متناسب با هر نوع سایتی می توان یک اپلیکیشن طراحی کرد، طراحی سایت و اپلیکیشن برای موسسات و مشاغل خدماتی با طراحی سایت خدماتی ، شرکت ها و سازمان ها با طراحی سایت شرکتی ، موسسات آموزشی و دانشگاه ها با طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن دانشگاه ، بنگاه های معاملات مسکن با طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن املاک و فروشندگان لباس و پوشاک با طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن پوشاک این فرصت را دارند که در کنار ایجاد وب سایت شخصی خود، اپلیکیشن های مرتبط نظیر اپلیکیشن خدماتی ، اپلیکیشن آموزشی ، اپلیکیشن شرکتی و اپلیکیشن فروشگاهی را سفارش دهند.

اصناف دیگر نیز اگر مایل به توسعه و رونق کسب و کار خود دارند می توانند به ما مراجعه کنند،اگر شما پزشک هستید و مایلید بیماران بیشتری از طریق فضای وبسایت شما را بیابند، می توانید  طراحی سایت پزشکی  تارنماگستر را سفارش دهید. یا اگر شما صاحب رستوران، کافی شاپ یا فست فودی هستید با طراحی سایت رستوران مشتریان خود را بیشتر کنید. طراحی سایت خبری و طراحی سایت اطلاع رسانی  نیز از جمله طراحی سایت هایی است که مخاطبین خود را دارد.

 

طراحی و ساخت اپلیکیشن از ملزومات موفقیت فروشگاه اینترنتی

به تازگی میبینیم که در بین کاربران فضای وب، خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی در بین تمامی سنین رایج شده است و اکثر کسب وکارها به سمت فروش آنلاین سوق داده شده اند چرا که امکان فروش محصولات بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی و زمانی برای  فروشندگان در فروشگاه آنلاین میسر گشته است،

 

مزایای فروشگاه اینترنتی

داشتن فروشگاه اینترنتی سبب حذف واسطه های فروش، تبلیغات و بازاریابی گسترده از طریق طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن اندروید و اپلیکیشن ios فروشگاه آنلاین به شکل نوتیفیکیشن و ... ، جذب مشتری های بیشتر که به سود بیشتر ختم می شود از مزایای طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای است.

تیم تارنماگستر با ارائه مناسب ترین قیمت و با داشتن بهترین تیم برنامه نویس سبب ارئه بهترین خدمات طراحی فروشگاه اینترنتی و تولید و ساخت اپلیکیشن فروشگاهی و بهترین پشتیبانی سایت و اپلیکیشن ، برای رسیدن به رویای رقیب شدن همراه  مشتریان خواهد شد.

 

 

چرا تارنماگستر؟!

شرکت نرم افزاری تارنماگستر که به جرات میتوان گفت از بهنرین شرکت برنامه طراحی سایت و اپلیکیشن با ارائه بروزترین خدمات طراحی و کدنویسی، اقدام به ساخت اپلیکیشن حرفه ای با بهترین قیمت و خدمات کرده است. تیم تارنماگستر با بهره گیری از کادری مجرب و جوان، آماده ارائه خدمات متنوع در این زمینه برای مشتریان محترم می باشد.

ضمن اینکه در کنار ساخت اپلیکیشن خدمات دیگری در زمینه طراحی و ساخت وب سایت نیز به مشتریان خود ارائه می دهد. هدف این مجموعه ارائه بهترین و بروزترین خدمات در کنار مناسبترین قیمت طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن با هدف جلب نظر حداکثری مشتریان می باشد.

 

چرا می توانید به تارنماگستر اعتماد کنید ؟!

 

پلتفرم حرفه ای

تیم تارنماگستر با استفاده از بروزترین پلتفرم ها اقدام به طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن و اپلیکیشن همراه با ویژگی هایی نظیر قدرت پردازش و سرعت بالا، می کند.

 

رضایت مشتریان

همواره تلاش مجموعه تارنماگستر به این شکل بوده است که با ارائه خدمات حرفه ای و متنوع، بتواند رضایت مشتریان خود را جلب نماید. برای تیم ما چیزی جز رضایت مشتری از نتیجه پروژه، ارزشمندتر نیست.

 

مشاوره اختصاصی

مهمترین ویژگی تارنماگستر صداقت در مشاوره به مشتریان محترم است.چرا که برای ایجاد یک کسب و کار موفق، مشاوره و راهنمایی جایگاه ویژه ای دارد.

 

با ما تماس بگیرید

یکی از مهمترین گام ها برای شروع کسب و کار اینترنتی، مشخص شدن یک نقشه راه مطمئن و درست می باشد! چرا که بدون یک برنامه ریزی مشخص و دقیق خیلی از اهداف مهم زندگی از بین خواند رفت.به همین منظور شرکت تارنماگستر ،تیمی مجرب و حرفه ای از مشاوران را تشکیل داده تا بتوان در به موفقیت رسیدن و توسعه کسب و کار شما تاثیر گذار باشد.

کافیست با مشاوران متخصص تارنماگستر تماس بگیرید و جزئیات کار خود را با آنها درمیان بگذارید.

 

مشاوره رایگان

 

ویژگی های یک اپلیکیشن موبایل حرفه ای چیست؟

امروزه استفاده ی گسترده از انواع گوشی های هوشمند منجر به توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر برنامه نویسی در حوزه اپلیکیشن های موبایل شده است.

کاربران با اپلیکیشن های مختلف موبایل میتوانند راحت تر و سریع تر از نسبت به سایت و جستجو در گوگل نیاز های خود را برطرف کنند. شاید بتوان گفت دسترسی بهتر و بیشتر کاربران بi اپلیکیشن ها مزیت بزرگ آنها در مقابل وب سایت ها است.

اما آن چیزی که اپلیکیشن های یکسان از لحاظ کاربری را از یکدیگر متمایز میکند به عوامل مختلفی بستگی دارد که ما در این مقاله سعی کرده ایم به چند مورد از مهمترین عوامل تاثیرگذار در طراحی یک اپلیکیشن موفق اشاره کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

طراحی UI/UXمناسب

در بسیاری از شرکت های برنامه نویسی طراح رابط کاربری یا به اصطلاح فردی که گرافیک اپلکیشن ها و وب سایت را طراحی میکند وجود ندارد و شخص برنامه نویس یا تیم برنامه نویسی با تکیه بر تجربه و پروژه های مشابه یا استفاده از دیزاین های آماده گرافیک پروژه را انجام میدهند.

اما به دلیل دانش ناکافی برنامه نویس در طراحی استاندارد ui و ux اپلیکیشن، نتیجه کار مطلوب مشتری نخواهد شد و اپلیکیشن طراحی شده از لحاظ گرافیک توانایی رقابت با نمونه ها مشابه خود از لحاظ کارکرد را ندارد. پیشنهاد ما به شما این است که به دنبال طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن های حرفه ای هستید اهمیت طراحی آن را نادیده نگیرید.

 

اگر اپلیکیشن رابط کاربری استاندارد و حرفه ای داشته باشد:

* کاربران با اولین ورود میتوانند نحوه ی کار با اکثر بخش های اپلیکیشن را فرا بگیرند.


* طراحی گرافیک حرفه ای اپلیکیشن فضای آن را دلنشین تر میکند.


* کاربر با کمترین میزان کلیک میتواند به هدف خود برسد.


* اپلیکیشن در مدت زمان کوتاهی محبوب میشود.

 


حجم مناسب اپلیکیشن

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در طراحی یک اپلیکیشن موفق حجم مناسب آن می باشد. طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن با حجم مناسب با توجه به نوع کارکرد آن بعضا میتواند متفاوت باشد.

برای مثال اپلیکیشن های بازی به دلیل برخورداری از گرافیک سنگین تر از حجم بیشتر برخوردار هستند. در نهایت با برنامه نویسی بهینه و استفاده از اخرین ورژن های زبان های برنامه نویسی میتوان حجم 

اپلیکیشن را بهینه کرد.

 

اندروید و IOS در کنار یگدیگر

اگر به فکر راه اندازی اپلیکیشن برای خدمات خود هستید سعی کنید هر دو نسخه اپلیکیشن را برای کاربران مختلف خود پوشش دهید. امروزه کاربران ای او اس و اندروید انقدر زیاد هستند که شما برای راه اندازی پلتفرم خود برای مثال اگر کاربران IOS را نادیده بگیرید و صرفا برای کاربران Android اپلیکیشن خود را پیاده سازی کنید حجم وسیعی از مشتریان خود را از دست می دهید .

همچنین به دلیل توسعه برنامه نویسی در حوزه اپلیکیشن تکنولوژی هایی مانند react native و native script هزینه و زمان اجرای هر دو پلتفرم را کاهش داده است.

در طراحی اپلیکیشن ios و طراحی اپلیکیشن اندروید خود حتما برنامه ها و رقبای موجود را نیز در هر دو نسخه بررسی نمایید تا اپلیکیشنی زیبا با تجربه کاربری بالا برای خود به ارمغان آورید .

   

بهبود مستمر و سرعت بالا

اپلیکیش خود را به روز نگه دارید. خدمت رسانی با کیفیت بالا زمانی معنا پیدا میکند که شما بتوانید در کمترین زمان ممکن کاربر را به خواسته اش برسانید. اگر در طول مدت مار با اپلیکیشن اپدیت هایی را ارائه دهید که کاربران بتوانند تغییرات را حس کنند متوجه میشوند پلتفرم شما پویا و زنده است و میتوانند با آن ارتباط بهتری برقرار کنند. همچنین سرعت لود اپلیکیشن یک فاکتور بسیار مهم در موفق بودن آن است که باید به آن در حین طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن و مدیریت آن توجه ویژه ای شود.

 

برخورداری از ابزار بازخورد

بازخورد کاربران میتوانند بهترین اطلاعات از نحوه کار آینده اپلیکیشن را به شما بدهد. اینکه شما بدانید کاربرانتان چه نیازی دارند قطعا بهتر قادر خواهید بود نیاز آنها را رفع کنید. بنابراین تهیه بخش هایی مانند تماس با پشتیبانی یا ارسال پیام به بخش پشتیبانی به شما کمک میکند بهتر بتوانید رضایت کاربران را نسبت به اپلکیشن خود جلب کنید.

 

گزینه هایی برای شخصی سازی

اپلیکیشن میتواند حس خوبی به کاربر منتقل کند زمانیکه کاربر بتواند با انجام یک سری از تنظیمات امکانات اپلیکیشن را برای خود شخصی سازی کند. وجود این نوع امکانات تا حد امکان میتواند جذابیت اپلیکیشن را دو چندان کند.

 

ویژگی های کلیدی یک اپلیکیشن موبایل خوب

در جامعه امروزی که استفاده از اپلیکیشن های موبایلی بسیار رواج پیدا کرده و از روزمره های زندگی امروزی شده است خوب است بدانید که یک اپلیکیشن موبایل خوب چه ویژگی هایی دارد. با گروه مهندسین نواندیش گروه تخصصی طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن در تهران همراه  باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

رابط کاربری مناسب

بیش از هر چیز دیگری رضایت حداکثری کاربران از استفاده از اپلیکیشن تاثیر بسزایی بر کیفیت یک اپلیکیشن خواهد داشت. برای رسیدن به این امر یک اپلیکیشن باید با رابط کاربری خوب و مناسبی طراحی شده باشد.به گونه ای که این رابط کاربری قابل فهم توسط همه باشد به نحوی که کاربران بدون گذراندن آموزشی بتوانند با آن کار کنند و از قسمت های مختلف آن به درستی استفاده کنند. همچنین در یک رابط کاربری خوب تناسب بین مفاهیم و ظاهر برنامه هم باید رعایت شود.

 

توجه به اهداف اپلیکیشن موبایل و کاربران آن

در ابتدا باید در نظر داشت که کاربر استفاده کننده از اپ چه شخصی و در چه جایگاه اجتماعی است و انتظارات او از استفاده از این اپلیکیشن موبایل چیست؟ ثانیا این اپ چه کمکی به وی می کند؟ به عنوان مثال در طراحی یک اپ بازی باید یکسری قواعد رعایت شود تا کاربر را به خود جذب کند و شامل موارد گرافیکی و رنگ بندی های متنوع باشد. در حالی که یک اپ فروشگاهی باید به گونه ای طراحی شود که ظاهری رسمی داشته باشد و بخش بندی های مختلف را شامل شود. در عین حالی که رابط کاربری راحتی داشته باشد چرا که مخاطبان اینگونه اپلیکیشن ها اینچنین خواسته هایی دارند.

 

حجم مناسب

یکی از ویژگی هایی که یک اپلیکیشن خوب، بهتر است (نه الزامی) که داشته باشد حجم مناسب اپلیکیشن است. چرا که هرچه حجم برنامه بیشتر شود سرعت اجرای آن هم به صورت اتوماتیک کمتر می شود. علاوه بر این حجم کمتر اپلیکیشن باعث ترغیب بیشتر کاربران برای دانلود و استفاده از آن می شود. همچنین تجربه نشان داده که برنامه هایی که حجم کمتری دارند بر روی گوشی ها و وسایل کاربران دوام بیشتری خواهند داشت.

 

لوگو و نام خوب

یکی از موارد دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد لوگو و نامی است که برای اپلیکیشن انتخاب می شود. حال اینکه چه نام و لوگویی برای یک اپ مناسب است خود جای بحث دارد . ولی از مهم ترین عوامل که باعث می شود یکه نام و یا یک لوگو برای یک برنامه مناسب باشد ازتباط آن با محتوای موجود در برنامه است به این مفهوم که با دیدن لوگوی برنامه یا شنیدن نام آن بتوان به محتوا و نوع فعالیت اپلیکیشن پی برد.

 

افزونگی کم برای کاربر

یکی از ویژگی هایی که در کیفیت اپلیکیشن نزد کاربران تاثیر دارد عدم داشتن افزونگی یا بار اضافه برای وسیله ی آنهاست. به این مفهوم که برنامه بهتر است که در استفاده از داده ها و یا صرف انرژی وسایل کاربران محتاط باشد و بار اضافی به وسایل آن ها نشود و باعث کندی و یا بروز مشکل در دستگاهشان نشود و مصرف باتری را بالا نبرد.

 

امکانات بیشتر نسبت به اپلیکیشن های مشابه

در صورتی که اپلیکیشنی با فعالیت مشابه موجود باشد، اپی بهتر و با کیفیت تر است که در حوزه ی فعالیتش امکانات بیشتری به کاربران بدهد به بیان دیگر اپلیکیشنی خوب است که نسبت به رقبا از ارزش افزوده ای برای کاربر برخوردار باشد پس رویای رقیبت باش!

 

 

 

 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha